Krótka historia o cenach na rynku nieruchomości opowiadana okiem Marcela Drwięgi - Royal Space

Krótka historia o cenach na rynku nieruchomości opowiadana okiem Marcela Drwięgi

Marcel Drwięga to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się agentów w naszym biurze. Jego sportowa dusza sprawia, że w ciągu kilku miesięcy stał się prawdziwym królem wynajmów. W dzisiejszym artykule Marcel przybliży nam niezwykle ważny temat jakim są ceny nieruchomości.

Doświadczenie cenowe


 
Agent nieruchomości z łatwością pomoże w wycenie nieruchomości. Codziennie przeprowadzane rozmowy na temat cen, znajomość rynku oraz analiza zapotrzebowania i ilości klientów poszukujących pozwalają na wyznaczenie ceny rynkowej. Czynników, które wpływają na cenę nieruchomości jest wiele są to m.in. lokalizacja, standard wykończenia czy prestiż inwestycji. Cena nieruchomości powinna zostać wyznaczona między ceną, która przyniesie maksymalizację profitów właściciela, a jednocześnie będzie dalej rynkowa, tj. budziła zainteresowanie klientów.

 

Na straży interesów właściciela


 
Pierwsza rozmowa z właścicielem jest niezwykle ważna, agent powinien poznać wszystkie możliwe szczegóły na temat nieruchomości, dzięki czemu jego wycena będzie trafna. Oczywistą kwestią jest, że 40 metrowe mieszkanie w centrum Krakowa, może zostać wykończone w bardzo budżetowym standardzie, ale również istnieją mieszkania, w których od razu widać gust, szyk i rękę osób znających się na rzeczy. Deska na podłodze, krzesła od Kartell’a czy stolik kawowy od Kare Design znacząco mogą wpłynąć na cenę. Jednak tutaj warto wszystko wypośrodkować, mieszkania o średnich metrażach i w przeciętnych inwestycjach nie wymagają mebli prosto z Milano, bowiem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po prostu nie zostanie to przez przyszłych najemców docenione, a dla właściciela będzie to tylko niepotrzebny koszt, który zmniejszy rentowność inwestycji.

 

Koronaceny


 
Aktualna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna na świecie znacznie wpłynęła na kształtowanie się cen nieruchomości. Wiele osób ogranicza swój budżet przez niepewną sytuację na rynku pracy, widać tendencję do poszukiwania tańszych nieruchomości. Dodatkowo obserwuje się mniejszą liczbę klientów poszukujących na rynku nieruchomości, w stosunku do obecnej podaży, co objawia się często długim oczekiwaniem na najemców w przypadku nieruchomości, które w normalnych warunkach wynajęłyby się w ciągu jednego dnia. Znaczącym czynnikiem obniżającym ceny nieruchomości jest pojawienie się znacznej ilości nieruchomości wcześniej wynajmowanych na najem krótkoterminowy na rynku nieruchomości wynajmowanych na długi termin. Praktycznie w jednym momencie oferta nieruchomości na wynajem wzrosła kilkukrotnie, a nieruchomości te charakteryzowały się często niższymi cenami ze względu na przystosowania typowe dla rynku krótkoterminowego tj. dwupalnikowa płyta czy brak zmywarki. Właściciele zatem zostali zmuszeni do obniżki cen, aby ich nieruchomość była atrakcyjna dla klientów.

 

Agent nieruchomości – strażnik Twojego portfela


 
Agent nieruchomości stoi na straży interesów zarówno klienta jak i właściciela, celem jego pracy jest wyznaczenie ceny, która będzie korzystna dla obu stron. Właściciele w szczególności powinni wysłuchać rad agentów nieruchomości, bowiem warto zaznaczyć, iż lepiej obniżyć cenę czynszu niż narażać się na kilkumiesięczną stratę.
 
Potrzebujesz wyceny swojej nieruchomości? Skontaktuj się z Marcelem.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z naszym agentem:
Marcel Drwięga+ 48 883 848 056
marcel@royal-space.pl