+48 602 255 619
Report the property
Report a search

Articles

Aranżacja balkonu w kilku prostych krokach

Aranżacja balkonu w kilku prostych krokach

W końcu nadchodzi wiosna – czas, kiedy cała zieleń budzi się do życia, taka atmosfera sprawia, że chcemy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Kto nie lubi śniadań na balkonie w promykach słońca? No właśnie, dlatego warto w kilku prostych krokach zaaranżować naszą przestrzeń aby była piękna i funkcjonalna.

 

https://www.youtube.com/watch?v=M5bxzeETMWo&feature=youtu.be

 

Podłogowe szaleństwo

W ostatnich latach liczba rozwiązań stosowanych w podłogach na balkonie znacznie wzrosła. Nie są to już tylko płytki, bardzo popularne stało się drewno. Tutaj jednak oczywiście należy pamiętać, żeby dobrać odpowiedni, specjalnie do tego przystosowany gatunek drewna. Najpopularniejsze to modrzew oraz gatunki egzotyczne takie jak cumaru czy lapacho. Innym ciekawym rozwiązaniem jest sztuczna trawa, wykładzinę układa się na już na wykończonej posadzce. Jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, a wybór kolorystyczny jest bardzo bogaty.

 

Miejska dżungla

Balkon to przede wszystkim kwiaty i rośliny, dzięki nim, możemy poczuć się niczym jak w dżungli. Warto postawić nie tylko na tradycyjne rozwiązania takie jak bratki, jaskry czy stokrotki, ale również na azalie, oleandry czy nawet drobne krzewy oliwkowe. Ich drzewiasta i egzotyczna forma pozwolą poczuć ci się jak w najlepszym resorcie w Hiszpanii. Jeżeli lubisz hodować warzywa i owoce, to warto przeznaczyć trochę przestrzeni na małe grządki.

https://www.pinterest.ch/pin/767441592739452004/

Meble balkonowe – stwórz to sam

Sklepy oferują bardzo bogatą ofertę mebli balkonowych, ale właściwie czemu nie stworzyć czegoś samemu? Sofę z łatwością możemy wykonać z palet, wystarczy ustawić jedną na drugą, a z tyłu za nimi umieścić oparcie. Miękkość uzyskamy dzięki materacu oraz poduszkom, które warto, aby również pełniły dekoracyjną formę. Możemy bawić się kolorami, kształtami. Warto dać ponieść się swojej pomysłowości.

https://www.pinterest.ch/pin/597712181779610673/

 

Prywatna przestrzeń

Chcesz, aby balkon stanowił twoją prywatną przestrzeń? Tutaj również warto zastosować duże ilości krzewiastych roślin. Zabudowa balkonu to również zadaszenie, dlatego warto zastanowić się nad montażem markizy, która dodatkowo w upalne dni będzie chronić nas przed dużym nasłonecznieniem.

 

Dodatki, dodatki, dodatki..

Balkon jak całe mieszkanie wymaga wzbogacenia dodatkami. Warto postawić na szklane lub wiklinowe lampiony, które pięknie oświetlą w nocy naszą przestrzeń, a w dzień budują piękne i przytulne wnętrze. Na zadaszonych balkonach warto pomyśleć również o dywanach, jeśli nasza podłoga jest już lekko podniszczona.

Każdy balkon może być piękny i bajkowy, tylko od Ciebie zależy jak go zaaranżujesz…?

https://www.pinterest.ch/pin/723883340091168059/

CHECK WHY WE ARE UNIQUE

CONTACT US