+48 602 255 619
Report the property
Report a search

Articles

Jak znaleźć dobrego agenta nieruchomości?

Jak znaleźć dobrego agenta nieruchomości?

Agent nieruchomości to osoba, w której ręce powierzasz bardzo często swój majątek życia. Dlatego musi to być osoba, której będziesz mógł w 100% zaufać i mieć pewność, że wzorowo będzie reprezentowała Twoje interesy. Jak znaleźć idealnego agenta nieruchomości, o tym właśnie opowiemy dzisiaj na naszym blogu.

 

Pierwsza rozmowa 

Bardzo wiele o osobie możemy dowiedzieć już w czasie pierwszej rozmowy. To w jaki sposób agent będzie z Tobą rozmawiał, da Ci możliwość, aby zastanowić się czy chciałbyś, aby to właśnie ta osoba Ciebie reprezentowała. Zwróć więc uwagę czy potrafi słuchać oraz w jaki sposób się wysławia, a już pierwsze kilka informacji wyciągniesz po 5 minutach rozmowy.

 

 

Referencje

Zastanów się, ile razy kierowałeś się wyborem lekarza poprzez portale z opiniami. Tak samo przy wyborze agenta bardzo ważne są opinie na Google czy Facebooku, jest to rzetelne źródło informacji na temat sposobu pracy i sumienności agenta. Oczywiście, skuteczną metodą jest również poczta pantoflowa – na pewno ktoś z Twojego otoczenia miał okazję brać udział w transakcji kupna lub wynajmu i opowie Ci jakiego agenta warto polecić oraz na jakich warto uważać.

 

Mały stalking

Nie tylko warto dokładnie prześledzić opinie, ale także oferty agenta, które mówią już bardzo wiele. Przykładowo czy są to nieruchomości o podobnych preferencjach do Twoich pod względem standardu i lokalizacji. Dodatkowo jakie zdjęcia agent umieścił w ofercie oraz jak ogłoszenie zostało przygotowane, wszystko to bowiem świadczy o jego podejściu do tego zawodu.

 

Weteran czy świeżynka ?

Rynek nieruchomości obfituje w wielu agentów, spora ich część to osoby dopiero zaczynające w tej branży. Nie oznacza to jednak, że osoba bez doświadczenia nie jest dobrym wyborem. Dlaczego? Zazwyczaj na samym początku jest pełna zapału, motywacji i chęci podbicia świata i dodatkowo posiada więcej czasu, dzięki czemu lepiej skupi się na Twoich potrzebach. Warto jednak, aby była prowadzona przez bardziej doświadczonych kolegów z branży, którzy w razie jakiegoś problemu będą ją mogli wesprzeć pomocą. Z kolei weterani czasem pracują na starych, utartych schematach, przez co brak im świeżego powiewu w działaniach. Nie mamy jednak jednoznacznej odpowiedzi bowiem, nie każdy młody agent nadaje się do tego zawodu (ale jeszcze o tym nie wie ? ), a osoba z dużym doświadczeniem to przede wszystkim wiedza i bezpieczeństwo transakcji.

 

We współpracy siła

Dobry pośrednik nie boi się współpracy z innymi agentami, a dzięki czemu Tobie może dostarczyć jeszcze większą paletę ofert czy klientów. Agent nie może być zosią samosią, która zawsze wie wszystko najlepiej, jeśli jednak natrafisz na takiego agenta to nie masz gwarancji, że w pełni odpowiednio i wykorzystując wszystkie możliwości będzie reprezentował Twoje interesy.

 

In touch

Chyba każdy z nas lubi czuć się w pełni zaopiekowanym, a więc kolejnym ważnym wyznacznikiem w doborze agenta powinno być czy odpowiednio często się z nami kontaktuje. Agent powinien zawsze proponować szereg opcji, rozwiązań, tak, aby jak najszybciej doprowadzić do finalizacji transakcji. Natomiast jeśli agent nie daje znaku życia przez kilka tygodni waszej współpracy to chyba najwyższy czas, aby ją zakończyć.

 

A teraz porozmawiajmy o pieniądzach

Pieniądze to ważna kwestia zarówno dla Ciebie jak i agenta. Często pierwszym pytaniem klientów jest: a ile mnie to będzie kosztowało? Zupełnie niesłusznie, to właśnie w jaki sposób agent reprezentuje Twoje interesy i jakie działania podejmuje powinno wpłynąć na wysokość prowizji. Warto od samego początku umówić się na jakiś procent, ale zarazem uzależnić go właśnie od odpowiednich efektów.

Dobry pośrednik niczym anioł może wyręczyć Cię praktycznie we wszystkich kwestiach związanych obrotem Twoją nieruchomością. O tym czym dokładnie zajmuje się agent nieruchomości opowiemy już wkrótce.

CHECK WHY WE ARE UNIQUE

CONTACT US