+48 602 255 619
Report the property
Report a search

Articles

Jak znaleźć swoje wymarzone cztery kąty?

Jak znaleźć swoje wymarzone cztery kąty?

Wynajem nieruchomości staje się coraz popularniejszy wśród osób, które z finansowego punktu widzenia mogłyby się bez problemu zdecydować na zakup mieszkania. Jednak wynajem daje nam wolność oraz dużą mobilność. W dzisiejszym blogu chcielibyśmy przedstawić kilka najważniejszych porad dla osób szukających nieruchomości na wynajem.

Ułatw sobie poszukiwania

Ofert nieruchomości w samym Krakowie jest kilka tysięcy, szukanie w tym gąszczu nie należy do łatwych zadań, dlatego niezwykle wygodnym jest skorzystanie z ich dodatkowych funkcjonalności w postaci wyszukiwarki oraz filtrów. Dzięki czemu z łatwością znajdziemy nieruchomości odpowiadające naszym preferencją.

 

Agent Twój Anioł Stróż

Proces wynajmu mieszkania może przebiegać gładko i bezproblemowo z pomocą specjalisty. Agent nieruchomości pomoże Ci przejść przez cały proces wynajmu nieruchomości od wskazania ofert dostosowanych do Twoich potrzeb po wszelkie kwestie formalne. Tutaj warto wspomnieć, że często sami nie wiemy czego tak naprawdę szukamy, a dobry agent będzie potrafił wyczuć i naprowadzić Cię na mieszkanie, w którym poczujesz się jak w niebie. Dodatkowo współpraca z agentem nieruchomości to oszczędność Twojego cennego czasu oraz energii, jak i również (najważniejsze) bezpieczeństwo transakcji.

 

Warto wiedzieć na czym się stoi!

Wynajęcie nieruchomości to zobowiązanie długoterminowe, dlatego musimy wszystko dokładnie wiedzieć. Warto przedyskutować z Właścicielem nieruchomości kwestie dotyczące nieruchomości i jej wyposażenia, takie jak np. co Właściciel dokupi do mieszkania, co z kolei jest w naszej gestii, jakie ewentualnie zmiany w wystroju nieruchomości możemy wprowadzić. Najważniejszy aspekt – finanse, musi być klarowany dla każdej stron, obowiązkowo należy ustalić:
• do kiedy należy dokonywać płatności,
• wysokość kaucji oraz warunki jej zwrotu,
• wysokość płatności dla administracji (tutaj warto sprawdzić, jak wyglądało średnie rozliczenie z poprzednich lat),
• sposoby rozliczenia płatności za energię elektryczną (czy umowa powinna być zawarta na nas samych, czy płacimy zaliczkowo, czy płacimy za realne zużycie).
Kolejnymi niezbędnymi do ustalenia z właścicielem nieruchomości aspektami są warunki napraw czy też możliwość posiadania zwierząt.

 

Formalności na straży Twych interesów

Kluczowym w procesie wynajmu jest dopilnowanie wszelkich kwestii formalnych. Zawarcie umowy najmu jest gwarancją dotrzymywania złożonych przez strony obietnic. Dokument ten dokładnie określa nasze prawa oraz obowiązki, wyznacza okres wypowiedzenia i wysokości opłat. Ważne jest dokładne przestudiowanie wszelkich zapisów. Po podpisaniu umowy, w czasie przekazywania nieruchomości należy zawsze sporządzić protokół zdawczo-odbiorczy, w którym zostaną uwzględnione stany liczników (niezbędne do późniejszych rozliczeń), dokładnie zostanie opisany stan techniczny lokalu wraz w wyposażeniem. Dzięki temu dokumentowi najemca będzie mieć pewność, że nie będzie ponosił kosztów naprawy za szkody, których nie wyrządził.

Poszukujesz mieszkania? Skontaktuj się z naszymi Specjalistami ds. Wynajmu, a my załatwiamy wszystko za Ciebie!

CHECK WHY WE ARE UNIQUE

CONTACT US