+48 602 255 619
Zgłoś nieruchomość
Zgłoś poszukiwanie

Artykuły

Na czym polega pomoc agenta nieruchomości?

Na czym polega pomoc agenta nieruchomości?

Korzystanie z usług agencji nieruchomości w Polsce wciąż nie jest tak popularne jak na zachodzie, gdzie ludzie nie wyobrażają sobie przeprowadzenia transakcji bez zaufanego agenta. W dzisiejszym artykule chcemy opowiedzieć Wam w czym dokładnie agent może Wam pomóc i dlaczego warto skorzystać z jego usług.

 

Wycena nieruchomości

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu agent z łatwością oszacuje realną cenę Twojej nieruchomości. Zbyt wysoka cena nieruchomości to brak zainteresowanych klientów, więc dlatego warto posłużyć się wiedzą specjalistów, aby przez lata nie czekać na klientów. Agent dodatkowo oceni czy Twoja nieruchomość będzie odpowiednio konkurencyjna na rynku, jeśli nie to jakie działania należy podjąć, aby szybko i bezpiecznie nią obrócić.

 

Proces sprzedaży

Proces sprzedaży wymaga wiedzy, dlatego ciężko jest go przeprowadzić bez doświadczenia zupełnie samemu. Agent pomoże Ci w skompletowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów, tak abyś nie musiał narażać się na falstart u notariusza.

 

Negocjacje

Agent, to przede wszystkim doskonały sprzedawca, dlatego będzie umiejętnie potrafił wynegocjować dla Ciebie satysfakcjonującą cenę. Z takiego właśnie powodu rekomenduje się, aby agent nie obsługiwał obu stron jednocześnie, bowiem taka sytuacja może wywołać konflikt interesów.

 

 

Nowoczesne narzędzia promocji

 

Już dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło wrzucić ogłoszenie do Internetu, potrzebne są dodatkowe źródła promocji. Dobra agencja powinna zapewnić Twojej nieruchomości profesjonalną sesje zdjęciową wraz z Home Stagingiem. Przy dużych nieruchomościach, kluczowe może być nagranie filmu prezentującego oraz oczywiście promocja online poprzez reklamy czy odpowiednie pozycjonowanie w Internecie. Nie warto bawić się na własną rękę w wielopłaszczyznową promocję, bowiem będzie to zarówno kosztowne jak i również wymagającego dużego nakładu czasu, dlatego w tych kwestiach warto zaufać specjalistom. Bardzo często agencje nieruchomości posiadają odpowiednich ludzi od PR i marketingu, którzy maksymalnie zadbają o Twoją nieruchomość.

 

Pełna weryfikacja

Agenci są odpowiedzialni za weryfikację stanu prawnego nieruchomości, czy nie ciąży na nim hipoteka albo tak zwani dożywotnicy. Weryfikacja dotyczy też drugiej strony transakcji, polegającej na sprawdzeniu historii długów klienta oraz weryfikacji jego zatrudnienia, nikt z nas nie chciałby, aby wpuszczać do swojego domu osobę z niepewną przeszłością.

 

Odpowiednia prezentacja

 

Nieruchomość wymaga zawsze odpowiedniej prezentacji, która jednak nie jest zawsze tak prosta jak by nam się to mogło wydawać. Trzeba odpowiednio podkreślić walory nieruchomości, a wszelakie jej wady również przekuć na pozytywy, jeśli nie masz doświadczenia w kreatywnej sprzedaży, ciężko może być Ci to zrobić w naturalny, a zarazem przekonujący sposób. Agenci dodatkowo w czasie prezentacji wykorzystują marketing sensoryczny, zadbają o to, aby potencjalni klienci od samego wejścia mogli poczuć się jak w domu.

 

Określenie potrzeb

Nie zawsze wiemy czego chcemy, tutaj więc rola agenta, aby odpowiednio Cię wysłuchać i określić to czego dokładnie potrzebujesz. Nie zawsze to o czym marzymy jest dostępne na rynku. Agent odpowiednio nakieruje Cię tak, abyś znalazł swoje wymarzone cztery kąty.

 

Dodatkowe usługi

Agent z pomocą innych specjalistów, może przeprowadzić cię przez cały proces kredytowy. Na rynku doradców kredytowych jest wielu, ale nie każdy jest dobry, z racji, że agent ciągle obraca się w tej branży to wie kogo warto polecić. Podobnie jest też w kwestii nieruchomości z rynku pierwotnego agent z pewnością doradzi Ci ekipę remontową albo kompleksową firmę, która przygotuje Twoją nową nieruchomość w taki sposób, abyś Ty musiał się tylko przeprowadzić.

Pomoc agenta w obrocie nieruchomością może być naprawdę nieoceniona, od pomocy prawnej, sprzedażowej po marketingową. Dlatego warto wybrać dobre biuro nieruchomości i niczym się martwić, bowiem dzięki pomocy agenta wszystko pójdzie gładko.

 

 

 

 

SPRAWDŹ DLACZEGO JESTEŚMY WYJĄTKOWI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI