+48 602 255 619
Zgłoś nieruchomość
Zgłoś poszukiwanie

Artykuły

Trendy w branży nieruchomości na 2021 rok

Trendy w branży nieruchomości na 2021 rok

Początki zmian

Rok 2020 wpłynął znacząco na gospodarkę. Wiele branż ucierpiało, sporo firm nie przetrwało, jednak sektory takie jak m.in. IT rozwinęły się. Jak to wpłynęło na rynek nieruchomości? Na początku pandemii dało się zauważyć, że ceny mieszkań nie tylko luksusowych, ale i tych klasycznych w pożądanych dzielnicach dużych miast zaczęły rosnąć. Wielu klientów ze względu na brak płynności finansowej musiało odłożyć zakup nieruchomości na następny rok. To właśnie branże lepiej prosperujące zaczęły śmielej inwestować.  W 2020 roku kiedy nastała era konferencji online i pracy zdalnej zainteresowanie mieszkaniami przeniosło się na domy, które mogły dać poczucie bezpieczeństwa, własnej przestrzeni. Pandemia ograniczyła możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, więc klienci byli bardziej przychylni nieruchomościom choćby z małym ogródkiem (wzrost ok 30%). Pojawił się także trend związany z skupem gruntów. W momencie kiedy pogarszała się sytuacja w bankach, lokaty przestały gwarantować zyski, ludzie wypłacali swoje oszczędności aby zainwestować je w kapitały długoterminowe, przynoszące pewne zysk m.in inwestycja w grunty.   Dużą popularnością mogły cieszyć się nieruchomości luksusowe, apartamenty w centrach miast, odrestaurowane kamienice oraz rezydencje poza miastem. Takie które nie wymagają większych nakładów pieniężnych, a w przyszłości będą przynosiły zyski.

 

Rynek mieszkań w 2021

W 2021 r rynek mieszkań ma wrócić do normy. Co więcej w październiku spodziewamy się powrotu studentów do dużych miast co jest jednoznaczne z aktywizacją rynku najmu. Większe zainteresowanie mieszkaniami będzie również oznaczało wzrost kosztów najmu. W kwestii sprzedaży mieszkań, opanowanie sytuacji związanej z pandemią może oznaczać mniejsze ograniczenia, więc każdy kto planował większe inwestycje dostanie zielone światło. Niskie stopy procentowe, a co za tym idzie – tanie kredyty, dają sygnał, że jest najlepszy do tego czas. Zakup mieszkania jest również doskonałą opcją dla osób chcących zabezpieczyć swój kapitał.

 

Inwestycja w nieruchomości

W takim okresie potwierdza się, że chcąc zabezpieczyć swój kapitał, poza złotem najlepiej inwestować w nieruchomości. Jeżeli zgadzasz się z tym zgadzasz, możesz skontaktować się z jednym z naszych agentów, którzy wesprą Cię i pomogą podjąć jak najlepszą i najbardziej opłacalną decyzję!

 

Na podstawie: Tomasz Porowski, Pantera Inves

SPRAWDŹ DLACZEGO JESTEŚMY WYJĄTKOWI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI